Zateplení

Nabízíme Vám zhotovení kontaktních a bezkontaktních systémů zateplení. Jaký je mezi nimi rozdíl? Klasické kontaktní systémy jsou vhodné zpravidla pro novostavby, panelové domy a jiné objekty občanské vybavenosti. Naproti tomu bezkontaktní fasádní systémy jsou vhodné pro stavby moderního typu díky tomu, že umožňují mnohem větší variabilitu provedení/odlišení. Mohou být i vhodnou alternativou pro zateplení objektů, kde dochází k větší kumulaci vodních par a z toho plynoucího rizika tvorby plísní v interiéru.

V rámci realizace kontaktního zateplovacího systému (KZS) se používají buď polystyrenové desky (EPS) nebo minerální vata (MW), které se k obvodu domu lepí pomocí cementové stěrky a následně se mechanicky kotví pomocí hmoždinek. Po provedení výztužné vrstvy izolantu se aplikuje povrchová úprava finální omítkovinou v zrnitosti 1,5 – 3 mm dle preferencí zákazníka.

Bezkontaktní systémy se odlišují primárně v tom, že mezi izolantem a finální pohledovou vrstvou je provětrávací (vzduchová) mezera o síle 3 – 8 cm. Na obvodové stěny objektu je namontován nosný rošt, do kterého je vsazena tepelná izolace (MW). Do roštu je následně namontován pohledový prvek, který může být buď dřevěný (palubka), ocelový (různé typy kazet), cementovláknitý (James Hardie) a další.

D-PRODUKT, s.r.o.

Hlavní sídlo společnosti

Slunečná 374
354 91 Lázně Kynžvar

Vzorková prodejna Velká Hleďsebe

Slunečná 374
354 91 Lázně Kynžvar

Vzorková prodejna Plzeň

Malická 10
Plzeň – Roudná

Skip to content